Bariatri İstanbul Hakkında

Bariatristanbul, 2010 yılından beri bariatrik cerrahi – obezite cerrahisi ameliyatlarını aktif olarak yapan Prof. Dr. Koray Karabulut ve Dr. Öğretim Üyesi Kenan Binnetoğlu tarafından, 2019 yılında, İstanbul’da kuruldu.

Dr. Koray Karabulut ve Dr. Kenan Binnetoğlu 2009-2014 yılları arasında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda birlikte görev yaptılar.

Dr. Koray Karabulut, uzmanlık eğitimini aldığı İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniği, 2007’de laparoskopik cerrahi kursu için bulunduğu IRCAD – Strasbourg ve 2010 yılında research fellow olarak bulunduğu Cleveland Clinic gibi önde gelen merkezlerde, obezite cerrahisi uygulamalarını izledi. 2011 yılında Fırat Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniği’nde ilk Laparoskopik Sleeve Gastrektomi , ilk Laparoskopik Gastrik Bypass ameliyatlarını yaparak, kendi kliniğinde bariatrik cerrahi girişimlerin başlatılmasına öncülük etti.

Dr. Koray Karabulut, Dr. Kenan Binnetoğlu ile birlikte, aynı klinikte, Laparoskopik Sleeve Gastrektomi, Laparoskopik Gastrik Bypass ve Revizyonel bariatrik cerrahi gibi işlemleri uyguladıkları geniş bir hasta serisine ulaştılar. Bu alanda eğitim faaliyetlerine katıldılar. Günümüzde ülkemizin farklı merkezlerinde aktif olarak bariatrik cerrahi ile uğraşan çok sayıda cerrahın eğitimine katkı sundular.

Dr. Kenan Binnetoğlu, 2016-2019 yılları arasında Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda görev yaptı. Bu süre zarfında Kars ve çevre illerde ilk defa laparoskopik metabolik cerrahi ameliyatlarının yapılmasına öncülük etti.

Dr. Koray Karabulut 2018 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’ndaki görevinden ayrılarak Şişli Memorial Hastanesi’nde göreve başladı. Bariatrik cerrahi girişimlere bu hastanede de devam etti.

Prof Dr Koray Karabulut ve Dr Öğretim Üyesi Kenan Binnetoğlu, 2019 yılı Ağustos ayında kurdukları Bariatristanbul çatısı altında, Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde, birlikte görev yapmaktadırlar.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn