Gözdenur Çavuş

Uzman Diyetisyen

Uzman Diyetisyen Gözdenur Çavuş, 2011-2016 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik (Burslu) (%100 İngilizce) bölümünde lisans eğitimini tamamlayarak ‘Diyetisyen’ unvanıyla mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini ise 2016-2019 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik (%100 İngilizce) bölümünde tamamlayarak ‘Uzman Diyetisyen‘ unvanını almaya hak kazanmıştır.

Üniversite eğitimi sırasında; Samsun Medical Park, Göztepe Medical Park, Çamlıca Erdem Hastanesi, Haydarpaşa Numune Hastanesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Ümraniye Toplum Sağlığı Merkezi gibi önemli hastanelerde teorik ve pratik eğitimler alarak mesleki bilgi ve birikimini geliştirmiştir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca beslenme ve diyet alanına ilişkin pek çok kurslara, seminere katılan Uzman Diyetisyen Gözdenur Çavuş özellikle Baritarik cerrahi diyetisyenliği eğitim kursları başta olmak üzere, onkoloji/hematoloji diyetisyenliği, sporcu diyetisyenliği alanlarında kendini geliştirdi. Çalışma hayatında ise üniversiteler birçok kongreye ve sempozyuma konuşmacı olarak katıldı.

2014 Haziran ayında Work&Travel programı ile Amerika Birleşik Devletlerine giderek 5 ay Virginia eyaletinde yaşadı. Bu süre zarfında Amerikan yemek kültürü üzerine araştırmalar ve çalışmalarda bulundu. 2017 yılında Gut- Bağırsak Ekseni, 2018 yılında Enteral ve Parenteral Beslenmede Glutaminin Etkisi, 2019 yılında ise Açıkta Satılan Yer fıstığı Örneklerinde Aflatoksin Varlığının Değerlendirilmesi üzerine bilimsel çalışmalar yaptı.

Başta Bariatrik Cerrahi sonrasında beslenmesi olmak üzere obezite tedavisinde beslenme, Tip 1 ve Tip 2 Diyabet tedavisinde beslenme, karaciğer-böbrek hastalıklarında beslenme, sindirim sistemi hastalıklarında beslenme, kemik ve eklem hastalıklarında beslenme, sinir sistemi hastalıklarında beslenme ,gebelik ve emzirme dönemi için beslenme, sporcu beslenmesi, çocuk ve yetişkin hematoloji/ onkoloji hastalarında beslenme uzmanlık alanlarıdır.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Gözdenur Çavuş çalışma hayatına ilk olarak 2016 Ağustos ayında Ulus Liv Hospital’da başladı. 2017 Nisan ayından itibaren Altınbaş Üniversitesi Medical Park Bahçelievler Hastanesinde klinik ve poliklinik uzman diyetisyeni olarak çalışmaktadır.

Bariatrİstanbul ekibinin Bariatrik Diyetisyeni olarak görevini sürdürerek bariatri (obezite) cerrahisi sonrasında kişiye özgü tıbbi beslenme tedavisini düzenlemektedir.